Wylewki Anhydrytowe

Jesteśmy wykonawcą wylewek anhydrytowych. Wylewki wykonujemy wyłącznie w oparciu o najlepsze materiały. Wysoka jakość, duża wytrzymałość oraz estetyka wykonania to cechy wyróżniające nasze posadzki anhydrytowe. Już po 48 godzinach bez problemu możesz chodzić po naszej posadzce.

Wykonujemy wylewki wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba zastosowania wylewki samopoziomującej. Dzięki wysokiej przewodności ciepła nasze wylewki doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

Wylewki anhydrytowe wykonujemy:

  • w budynkach jednorodzinnych
  • W budynkach użyteczności publicznej
  • Pod podłogi drewniane
  • Pod podłogi z paneli podłogowych
  • Pod posadzki żywiczne
  • Pod podłogi z płytek gresowych i ceramicznych.

Nowoczesna posadzka anhydrytowa

Wykańczając dom jednorodzinny musimy również pomyśleć o posadzce. W tej chwili mamy do wyboru dwa rodzaje posadzek. Pierwsza z nich to posadzka z cementu, a druga to posadzka anhydrytowa. Druga opcja jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, ale wybieranym coraz częściej.

Wylewka anhydrytowa to jeden z najbardziej innowacyjnych i dobrze funkcjonujących podkładów podłogowych. Ma ona postać mieszanki gotowej do użycia bezpośrednio po otwarciu opakowania. Jest to wylewka szybkoschnąca i samopoziomująca. Wykorzystuje się ją przede wszystkim w domach jednorodzinnych i budynkach o dużej powierzchni. Coraz częściej stosuje się ją również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale czy szkoły. Wylewka anhydrytowa może być stosowana zarówno na powierzchni na której nie ma ogrzewania podłogowego jak i na takiej na której zostało zamontowane.

Zalety wylewek Anhydrytowych

Istnieje wiele rodzajów wylewek. Jedną z nich a zarazem jedną z najbardziej popularnych jest wylewka anhydrytowa. W przypadku tej technologii materiał rozprowadzany jest za pomocą pompy. Dzięki temu cały proces jest bardzo szybki. Wylewka ta posiada wiele atutów.

Wysoka wytrzymałość
Charakterystyczną cechą tej posadzki jest znacznie wyższa wytrzymałość na zginanie od innych wylewek. Posiada dużą odporność na pękanie.
Oszczędność czasu
Wylewka anhydrytowa schnie bardzo szybko. Okres oczekiwania na gotowa posadzkę jest znacznie krotszy niż w przypadku innych wylewek. Po 48 godzinach od wykonania wylewki można podejmować dalsze prace w budynku.
Właściwości samopoziomujące
Daje to pewność, że posadzka będzie miała właściwy poziom
Mniejsze obciążenie stropów budynku
Posadzka tego rodzaju ma znacznie mniejsza grubośc niz inne posadzki. Przekłada się to na mniejsze obciążenie konstrukcji
Estetyka
Możliwość zastosowania na dużych powierzchniach bez wykonywania dylatacji
Dobre przewodnictwo cieplne
Wylewka anhydrytowa jest idealnym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym. Jej przyleganie do rurek nie stwarza pustych przestrzeni między nimi. Dobra współpraca posadzki z ogrzewaniem podłogowym znacząco zmniejsza czas nagrzewania pomieszczeń.

Cena wylewki anhydrytowej

Podczas budowy domu inwestorzy bardzo często szukają oszczędności w tańszych materiałach.Mając na uwadze fakt, że jest to inwestycja na wiele lat - cena nie powinna być podstawowym wyznacznikiem wyboru rodzaju wylewki. Wylewki anhydrytowe są nowoczesnym rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się w budownictwie. Nie do końca jest prawdą, że wylewki te są one droższe od wylewek cementowych.

Ile za wylewkę anhydrytową?

Cena wylewki anhydrytowej uzależniona jest od wielu czynników. To ile kosztuje m2 wylewki andyhrydowej decyduje między innymi:

  • wybrany rodzaj wylewki i klasy wytrzymałości
  • grubość nawierzchni
  • warunki realizacyjne
  • zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Każde wykonanie wylewki anhydrytowej podlega indywidualnej wycenie. Szacując koszt wylewki anhydrytowej trzeba mieć na uwadze wiele różnych czynników, nie tylko cenę za m2.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć ile wstępnie będzie kosztować zrobienie wylewki w Twoim domu zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora do szybkiej wyceny. Dzięki temu będziesz miał większą jasność przy planowaniu budżetu na budowę lub remont domu.

Najczęściej zadawane pytania

wylewka po wylaniu powinna być pozostawiona na 48 godzin do wstępnego wyschnięcia. Po tym czasie można też po niej chodzić.

Wylewka anhydrytowa jest wylewką samopoziomującą. Jest to bardzo popularny podkład stosowany pod warstwy wykończeniowe podłogi. Na budowę jest ona dostarczana jako gotowa płynna mieszanka. Głównym jej składnikiem jest uwodniony gips.

Wylewka anhydrytowa jest innowacyjnym technologicznie produktem, który można stosować jako podkłady podłogowe w różnego rodzaju budownictwie. Jest świetną alternatywą do tradycyjnych rozwiązań podłogowych. Charakterystyczną cechą tej wylewki jest wysoka wytrzymałość i bardzo dobre przewodnictwo cieplne. Wylewka anhydrytowa doskonale się sprawdza w konstrukcjach z ogrzewaniem podłogowym.

Jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów to możemy wybrać wylewkę cementową. Jeśli zależy nam na czasie, najlepiej sprawdzi się wylewka anhydrytowa. Wylewka taka szybciej schnie i jest bardziej wytrzymała.
Z wylewki andyhrydowej wykonuje się podkłady o grubości od 2 mm - 70 mm.
grubość wylewki nie powinna być większa niż 35 mm nad elementem grzewczym.
Szlifowanie najlepiej wykonać między 7 a 10 dniem po wylaniu.
Polecamy klej KIESEL Servostar 1000 C2 TE
Zdecydowanie warto decydować się na wylewki anhydrytowe. Mogą być stosowane na podkładach podłogowych każdego typu. Posiadają wyższą wytrzymałość niż wylewki cementowe. Nie wymagają zbrojenia. Idealne na ogrzewanie podłogowe.